Malarstwo artystyczne
Home · Nowości · Passe partout a oprawa obrazĂłw

Passe partout a oprawa obrazĂłw

Malarstwo nie od dziś istnieje w kulturze. Ta wyrafinowana forma sztuki wymaga jednak dobrego wykończenia, by prezentowała się nadzwyczaj interesująco. Dlatego też ważna jest oprawa obrazów, będąca wykończeniem pracy malarza. Można, oczywiście, zainwestować większą sumę pieniędzy i udać się do specjalisty, który wykona oprawę obrazów z uwzględnieniem naszych wymagań.

Można również wykonać samodzielnie lub za znacznie mniejsze kwoty proste obramowanie, które kryje się pod nazwą ,,passe partout". Jest to obramowanie tekturowe, które ma na celu wyeksponowanie pracy, zwiększenie atrakcyjności, ale również ochronę delikatnych brzegów wykonanego dzieła.

Passe partout jest bardzo bogatą w możliwościach metodą oprawy obrazów, ze względu na różnorodność specjalnych kartonów dostępnych na rynku plastycznym. Są one czyste, bądź pokryte zdobieniami, mogą być gładkie jak i również falowane. Malarstwo ze względu na różnorodność tematyki jest świetnym "współpracownikiem" dla passe partout. Jeśli mamy czas i drobne zdolności manualne, jest to metoda oprawy obrazów, na którą warto zwrócić uwagę i w efekcie zabłysnąć oryginalnością wśród znajomych.